فرم‌دهی و جوان‌سازی صورت

صفحه اصلی > جراحی زیبایی > فرم‌دهی و جوان‌سازی صورت

فرم‌دهی و جوان‌سازی صورت

فرم‌دهی و جوان‌سازی صورت

با افزایش سن، پوست فرد شل شده و چربی های صورت به سمت پایین حرکت می کنند و تغییراتی در ظاهر فرد ایجاد می شود که با اعمال مختلف فرم‌دهی و جوان‌سازی صورت ، از جمله لیفتینگ، تزریق چربی و فیلر و غیره قابل اصلاح می باشد.

همچنین در افراد جوان هم جهت تقویت بعضی از نقاط صورت از جمله گونه، لب و زاویه فک از این روش ها استفاده می شود.

در این روش، چربی از نقاط چربی دار بدن همانند شکم و ران و ... برداشته شده وجهت فرم‌دهی و جوان‌سازی صورت ، در نقاط مختلف صورت تزریق می شود. این عمل با بیهوشی سطحی و یا بی‌حسی موضعی قابل انجام می باشد.

مزیت نسبت به سایر روش های فرم‌دهی و جوان‌سازی صورت

با توجه به اینکه بافت مورد استفاده از بدن خود فرد برداشته می شود احتمال عفونت و واکنش‌های خود ایمنی و پس زدن بافت کمتر می باشد و هزینه کمتری نیز دارد.

بافت چربی قوام نرم و لطیف دارد همچنین حالت یکدست و صاف داشته و نمای طبیعی تری ایجاد می کند و حالت گره گره و خطی که گاها در تزریق ژل وجود دارد دیده نمی شود.

فرم‌دهی و جوان‌سازی صورت

طبق تحقیقات اخیر درون بافت چربی سلول های بنیادی وجود دارد که کلاژن سازی را تحریک کرده و در جوان سازی پوست نیز نقش دارد. بافت چربی دارای سلول های چربی زنده می باشد که پس از تزریق دوباره رگ های خونی در آن رشد کرده و اکثر بافت آن باقی می ماند.

همچنین جهت تزریق چربی از برش ریز (ساب سیژن) استفاده می شود که خود کلاژن سازی را تحریک می کند. قابل توجه است که تزریق چربی در نقاط متحرک مثل لب به علت جذب زودهنگام قابل انجام نمی باشد.

ارسال دیدگاه

کلیه مطالب، توسط دکتر فرشید شکوهی تهیه شده و کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است.